S pádlem na draka

02.11.2012 20:00

První akce Letem vodním světem, která měla především za cíl propagaci našeho projektu se uskutečnila 28. 9. na velké akci pražských vodních skautů - Přes tři jezy. Během krásného podzimního dne jsme sjeli tři pražské jezy, podjeli Karlův most, projeli Čertovkou a zároveň rozdali letáčky a vyvěsili plakát informující o naší činnosti.
Naše druhé setkání proběhlo v neděli 21.10. u loděnice Pražského klubu dračích lodí. Jak už místo srazu napovídá, vydali jsme se na řeku tentokrát po vzoru pravodáků-starověkých Číňanů. Za svitu podzimního slunce nám byla vysvětlena technika jízdy a pádlování, a následně i historie tohoto, v Čechách nepříliš známého, sportu. Společnými silami jsme pak spustili loď na řeku, nasadili na příď a na záď dračí hlavu a ocas, a za zvuků bubnu jsme se vydali po Vltavě k vyšehradským skalám.
K večeru jsme pak vyměnili temnou vodu šumavských rašelinišť za zázemí Suchdolského bazénu a odstartovali jsme tak i druhou část našeho projektu - vodácký & zdravotnický výcvik.
Na začátek jsme provedli teoretické i praktické opáčko znalostí, nabytých minulý rok - skoku do neznámé vody, hodu házečkou a nástupu do lodi. Také jsme si zahráli jednu zbrusu novou bazénovou hru a na závěr jsme se dostali i na kajaky. 
Naší dvouhodinovku na bazénu jsme zakončili zamyšlením se nad našimi očekáváními pro nadcházející měsíce, a příjemně unaveni jsme se rozjeli a rozešli domů.